Процес трафаретного друку складається з трьох основних етапів:
- підготовка друкованої форми,
- друк,
- регенерація друкарської форми.
І. Підготовка (виготовлення) трафаретної друкарської форми.
Трафаретна друкована форма виготовляється з наступних компонентів: рама, сито, копіювальний шар.
Рами використовуються переважно алюмінієві, але можуть бути і дерев’яними. За допомогою спеціального натяжного пристрою (це може бути, як пневматичний, так і механічний пристрій) сито натягується і кріпиться на рамі за допомогою спеціального клею. Сито знежирюється спеціальними засобами і на нього наноситься копіювальний шар (спеціальна емульсія, яка твердне під ультрафіолетовим світлом). На копіювальний шар накладається прозора плівка з виведеним на неї зображенням, і друкована форма піддається впливу ультрафіолетового випромінювання, внаслідок чого незакріпленими залишаються тільки ті місця копіювального шару, які знаходилися під зображенням. Незакріплені частини емульсії видаляються за допомогою водного струменя.
ІІ. Друк
Трафаретний друк може проводитися як на автоматичних друкованих лініях, спеціальних верстатах для друку по специфічних предметах, так і на ручних пристроях, які іноді являють собою систему спеціального кріплення трафаретної рами до звичайного столу. Друк відбувається при продавлюванні фарби через незакріплені місця копіювального шару.
Фарба продавлюється за допомогою ракелю – спеціального полотна з гуми або поліуретану під час його руху за друкованою формою.
Залежно від запечатуваного предмета використовуються різні види трафаретних фарб. Трафаретні фарби можна умовно розділити на так звані графічні, якими запечатуються в основному пластики, папір, скло та ін, і текстильні фарби. Крім цього всі види трафаретних фарб можуть ділитися на фарби на основі розчинників (найпоширеніші на сьогодні), фарби на водній основі та фарби УФ-затвердіння.
У трафаретному устаткуванні розрізняють плоскодрукарські верстати, верстати для друку по текстилю (так звані каруселі) і верстати для друку за специфічними предметами (ручки, чашки, різні ємності і т.д.)
ІІІ. Регенерація друкарської форми
Після того як друк завершено, друкована форма частково або повністю регенерується. Якщо друковану форму планують використовувати і надалі, з цим мотивом на копіювальному шарі, то з неї змиваються тільки залишки фарби за допомогою спеціального очищувача (так званої змивки). Якщо ж форма буде використовуватися надалі для нового логотипу, то здійснюють повну регенерацію. Для цього крім залишків фарби з трафаретної форми видаляють ще й копіювальний шар. Для видалення копіювального шару використовуються спеціальні засоби. Іноді буває, що звичайні засоби для видалення копіювального шару не можуть повністю видалити всі залишки емульсії і тоді на сіті залишаються так звані тіньові зображення. Для їх видалення існують інші спеціальні засоби. Після того як з сита видалені всі залишки старої фарби та копіювального шару, воно обробляється знежирювачем і таким чином готове до нанесення нового копіювального шару.