Schulze Polyform

+38 (063) 377 36 65

Термоперенесення за допомогою плівки для плотерного різання

Компанія Schulze Polyform пропонує комплексне рішення термічного перенесення зображення на тканину за допомогою спеціальних плівок. Суть даного методу полягає у розкрої плівки на ріжучому плотері з наступним приварюванням її до тканини термопресом.

Термопрес – це основа технології термічного перенесення зображення та від того, наскільки якісно він виготовлений та надійно функціонує, залежить якість кінцевої роботи. Якість забезпечується точним дотриманням таких параметрів як температура процесу, час перенесення та тиск притиску. Для правильного та зручного контролю всі пропоновані машини оснащені електронною системою із цифровим відображенням. Поєднання мікропроцесорної системи управління та контролю параметрів із міцною сталевою конструкцією забезпечать багаторічну безпроблемну експлуатацію цих машин у різних областях.

Нанесення зображення на текстиль за допомогою спеціальних термоплівок-це одна з найбільш добре розроблених методик. Незважаючи на розвиток альтернативних технологій (трансферні папери), цей спосіб залишається одним з найбільш популярних, тому що на відміну від багатьох інших методів нанесення зображень, тут виходять найміцніші та найнадійніші зображення. Крім того, тільки за допомогою плівок можна отримати різні тактильні (різні на дотик) результати роботи: матові, глянсові, оксамитові, жорсткі, еластичні тощо. Це єдина альтернатива, коли зображення має бути флуоресцентним або світлоповертальним (спортивний одяг, уніформи поліції, пожежників чи служб порятунку). Термоплівка має особливий термоактивований клейовий шар, який плавиться при нагріванні і міцно пов’язує плетену структуру текстилю з плівкою. Після зварювання міцність утримання настільки сильна, що аплікація на тканині витримує багаторазове прання у пральних машинах. Тільки цей метод гарантує надійні результати при нанесенні зображення на жорсткі, грубі матеріали, наприклад робочий одяг, уніформа, індустріальні тканини типу брезентів.

Для порізки плівок ми пропонуємо ріжучі плотери з відмінними даними.

Плівки для термодруку (або термоплівки) не схожі на звичайні плівки для реклами, що самоклеяться. Основна відмінність полягає у методі нанесення плівки на робочу поверхню. Єдиний надійний спосіб утримання плівки на тканині – зварювання (ніякі звичайні клеї не здатні міцно утримувати зображення на текстильній поверхні), тому термоплівки мають особливий, термоактивований клейовий шар. При нагріванні він плавиться і міцно пов’язує плетену структуру текстилю і саму плівку, що утворює зображення. Щоб виготовити зображення з термоплівок (трансфер) необхідні два основні компоненти:

ріжучий плотер для розкрою плівок;

– термопрес для приварювання готового зображення на текстиль.

Оскільки в холодному стані клей не активний і не заважає роботі, він наноситься на зовнішню сторону, що не захищена підкладкою. Підкладка, у свою чергу, несе не функцію захисту клею – як у звичайних плівках, що самоклеяться, – а призначена тільки для зручності розкрою на плотері і утримання готового зображення воєдино (одночасно вона захищає зовнішній, робочий бік матеріалу). Спосіб розкрою цих плівок, в основному не відрізняється від стандартного з використанням ріжучого плоттера. Спочатку різець плотера криє термоплівку з боку клею, нанесеного на неробочу сторону плівки. Єдина особливість: розкрій йде у зворотному, дзеркальному відображенні. Потім зайві елементи зображення видаляються, і виходить готовий трансфер з плівки елементів, що залишилися на підкладці. Прямо на власній підкладці (без використання проміжних монтажних плівок) трансфер накладається на поверхню тканини клеєм вниз, а термоупорна підкладка зверху захищає трансфер від пошкоджень та утримує елементи зображення разом. Власне процес приклеювання до тканини (точніше сказати – приварювання) здійснюється за допомогою термопресу та за відносно високої температури (+130°С…+180°С). Після обробки на термопресі та охолодження підкладка легко видаляється, а плівка міцно прикипає до поверхні, утворюючи на ній потрібне зображення. Необхідно підкреслити, що використання побутових прасок для зварювального процесу вкрай не рекомендується – з їх допомогою важко досягти стабільного температурного та тимчасового режиму, а головне – необхідного тиску притиску.